20.01.2017

S hlubokým zármutkem v srdci oznamuji všem svým kamarádům a známým, že v neděli 15.01.2017 odešla za Duhový most moje zlatá Trixička - Blue Beatrix Santana Golden. Stále se s tím nemohu smířit, že mi už odešla. Bylo jí 11 let a 7 měsíců. Stalo se to velmi rychle a nečekaně. V sobotu ještě s náma byla Trixa na procházce a užívala si s ostatními pejsky. Chodila pomalu, tím svým tempem, ale mně to nevadilo, vždycky jsem na ní počkala. V neděli ráno jsem šla holky nakrmit a ona nechtěla. A to ve mně hrklo, protože Trixa byla velký žrout, milovala jídlo. Snad nikdy za svůj život nenechala zbytek. Chutnalo jí všechno. Všimla jsem si, že má trochu větší břicho a to už jsem panikařila. Vybavila jsem si břicho mé Felon, která zemřela na nádory na játrech a měla v břiše volnou tekutinu. Okamžitě jsem volala mé kamarádce Aleně Janákové a ta byla tak hodná a sjela s náma na veterinu. Do čekárny Trixa ještě došla. Do ordinace už ne, tam jsme jí museli odnést. Z těžka dýchala. Veterinář poslechl srdce, které bylo v pořádku. Pak udělal sonografické vyšetření, kde se potvrdilo, čeho jsem se bála. Na játrech byly četné nádorky a jeden velký, který jí praskl a ona krvácela do břicha. Trixinka už kolabovala na stole, její sliznice už byly bílé. Zdálo se mi, že již odešla ještě než jí píchl pan doktor uspávací injekci. Nechtěla jsem prodlužovat její trápení. Oporou v ordinaci mi byl Milan Nový, který mi přijel na pomoc s Trixou. Oba jsme ji oplakali  a hladili až do konce. Děkuju Milane, že jsi tam se mnou byl. Moc to pro mě znamenalo. Trixa tě měla ráda. Trixinko, moc děkuju, že jsi to tak zařídila, že jsi dlouho netrpěla a nenechala jsi trpět i mě dlouho. Byla jsi hodná celý život až do konce.

Trixa nebyla fena, která zná veterinu jen když jde na očkování. Jako dorostenec spadla ze schodů a pak střídavě kulhala na přední nohu. Nevyhla se operaci loktu. Tenkrát jsem to moc obrečela. To jsem ještě netušila, že to je jen začátek. Kulhala vlasně s přestávkami po celý život i přes podávání kloubní výživy. Někdy víc, někdy míň, někdy vůbec. Přes to dokázala vyhrávat na výstavách a dokonce zvítězila na MVP v Brně a získala titul CAC, CACIC a BOB. Nikdy nezapomenu na ten nádherný pocit, když jsme spolu BOB vybojovaly. Bylo to neskutečné! Už nikdy si žádný BOB tak neužiju, jako ten první od Trixy. Děkuju ti Trixinko. Ve 4 letech Trixa vběhla pod náklaďák. Další stres a smutek, že ji ztratím. Měla díru v hlavě, promáčklou lebku. Strašně krvácela z nosu a chroptěpa. Měla ulámané všechny drápy a spoustu oděrek a drobných ran, z kterých krvácela. Zašili jí, vydrenovali hlavu, aby nevznikl otok mozku a řekli nám, že 3 dny budou kritické. Přežila. Byla neskutečný pacient. Doma ležela s kapačkou a byla tak hodná. Měla jsem takovou radost, byla to velká bojovnice. V 7 letech začala mít problémy s nosem. Mívala rýmu a ATB pomohly jen na chvilku. Pak začala krvácet z nosu a to hodně. Někdy když jedla, měla v misce plno krve. Krev byla všude. Objednala jsem jí na endoskopické vyšetření nosu. Zde jí zdiagnostikovali nějaký nádor v zadní třetině nosu. Histologické vyšetření neprokázalo zhoubnost. Již tenkrát jsem zvažovala, jestli jí nemám ukončit život, protože byla stále unavená, jak krvácela. Operovat to nešlo. Ale ona bojovala a dostala se z toho. V 9 letech Trixa prodělala torzi žaludku. Přišla jsem na to včas a okamžitě ji operovali. I z tohodle se dostala. Ona byla plná energie a života. Moc mě milovala a já jí a to nám oběma dávalo sílu. Žila jen pro mě. Každý krok jí bolel, ale přes to se těšila na naše procházky. Silnou artrózu měla hlavně v prstech, patách, loktech a bederní páteři.

Mám tě moc ráda Trixi, i když tu už se mnou nejsi. Pozdravuj tam nahoře kámošku Felon a páníčka Petra. Jistě tam na tebe čekali.

A proč vlastně píšu o zdravotních problémech Trixiny? Trixina nikdy neměla štěňata, i když byla chovná fena. Příroda to tak zařídila. Chci, aby si všichni uvědomili, že i život s ne zcela zdravým pejskem je úžasný a jedinečný. Ona mě potřebovala a já zase ji. Díky Trixi.

20161231 110806 love-308

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Apraxia Felon. Tvorba stránek pro chovatele