05.09.2015

Dlužím ještě aktulku z minulého víkendu. Byla jsem ale tak vysílená, plná emocí i nervů, že jsem se k tomu dostala až teď. Demi měla opravdu náročný víkend.

V sobotu 29.08.2015  se konana MVP v Mladé Boleslavi. Opět bylo strašné vedro. Ve třídě mladých bylo přihlášeno 11 fen a Demi skončila jako výborná 3. Měla jsem z úspěchu velkou radost, protože její srst ještě nedorostla a i tak se krásně umístila. Posuzoval pan rozhodčí Vladimír Piskay ( SK ). Fotky z výstavy bohužel žádné nemám. Posudek Demi - zde

delitko

V neděli 30.08.2015 jsme jely na Klubové podzimní zkoušky do Těškova u Rokycan, které pořádal Retriever klub CZ. Byly to Demi první velké lovecké zkoušky. A jak to vlastně začalo? 03.08.2015 mi Alena Janáková zavolala a řekla : "Přihlásila jsem Andělu na podzimky, jdeš taky?" A mně problesklo hlavou - v roce na podzimky? Ale neváhlala jsem a odpověď byla : "Hlásím jí taky!". A cíl byl jasný. Měly jsme na to necelý měsíc vše nacvičit. Se zvěří problém nebyl, v mrazáku jsem něco měla. Problém nastal ale záhy. Nastala příšerná vedra a já nemohla s Demi cvičit, byly jsme rády, když jsme došly jen k řece se ochladit. Když to shrnu, tak jsme před zkouškama cvičily se zvěří tak 14 dní. Vlečky pořád nebyly podle mých představ a některé disciplíny jsme nezkusily vůbec. Jely jsme se podívat alespoň na Podbrdský pohár na vodní práce, aby jsme zjistily, jak je na tom Anděla a Demi se střelbou. Uklidnilo nás, že střelba jim nevadí, tak alespoň něco. A pak přišlo rozhodnutí. Přihlásila jsem si na zkouškách oběd, tak už pojedu!

Demi byla na zkouškách moc šikovná, měla samé 4, jen jednu 2 z přinášení. Obávané vlečky zvládla krásně. 2 z přinášení mě mrzela, ale je to ponaučení pro mě pro příště. Demi aportuje od mala pěkně, ale já ji při nácviku se zvěří vždy chválila a povzbuzovala. No a najednou jsem na zkouškách byla zticha, když ke mně Demi se zvěří běžela. Hrozně ji to rozhodilo a tak 5 metrů se přede mnou zastavila. Čekala na pochvalu a já musela dávat další povely. Ale i tak pracovala krásně, teprve oslavila před pár dny roční narozeniny. Jsem na ní moc pyšná! Celekově došla zkoušky ve 2. ceně, díky limitní známce z přinášení. Bodů měla 220. Umístila se na 6. místě z 15 psů. 2 psi zkoušky nedokončili.

Za krásné fotky děkuji Aleně Klasnové a Janě Baslové. Další krásné fotky ze zkoušek - zde.

     Demi KPZ1  Demi KPZ

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Apraxia Felon. Tvorba stránek pro chovatele