02.01.2015

Konečně mám malou chvilku na aktualizaci webovek. Silvestra jsme s holkama přežily skvěle. Vzala jsem je dovnitř do našeho bordelu. My totiž začali hned po vánočních svátcích malovat a to ve velkém. Prostě z gruntu. No není to dobrý nápad? Výhodu to mělo, že jsem jim nemusela ani otřít tlapky. Trixa zalehla  hned jak přišla a spala a spala. Tu by nevzbudila ani kdyby začala válka. Clara s Demi už tak hodné nebyly, ty řádily. Ohňostroj nevadí ani jedné. Hrály si dál, jako kdyby ani žádný Nový rok nebyl. Fotky jsem pořídila přesně v 00.10 hodin. Ještě jsem jim otevřela okno, aby z toho kraválu něco měly.

       Snímek 928  Snímek 927

Snímek 929

A teď trochu zavzpomínání na rok 2014.

S Clarou jsem se zúčastnila jen 5 výstav a to s úžasnými výsledky - 2x R. CAC a 3x CAC. Clara se stala Šampionkou ČR i Šampionkou SR. Udělala mi obrovskou radost, že to dokázala. Pak už jsem měla v plánu její mateřské povinnosti.

Začátkem března prodělala Trixina torzi žaludku a hned byla operována. Zotavila se po tak náročné operaci rychle. Bylo to veliké štěstí, že jsme  to objevili včas.

Velkou radost v roce 2014 mi také dělala dcera Clary - Clara Apraxia Felon. Malá Clárka složila podzimní zkoušky, slavila úspěchy na výstavách a stala se chovnou fenou. Nyní čekáme na její první štěňátka, která se narodí koncem ledna.

V červnu Clara konečně začala hárat a my vyrazily za ženichem Fíkem. Všechno klaplo, tak jak má a 26.8.2014 se Clárce a Fíkovi narodilo 7 miminek - 2 kluci a 5 holek. Nevím jak je to možné, ale Clara se rozhodla, že tak ji to prostě vyhovuje. Minulý vrh měla stejně početný a i stejné pohlaví. Z tohoto spojení zůstala doma holčička - Demi Moore Apraxia Felon. Zatím se zdá, že je hodná ( na rozdíl od mámy Clary ). Dobře nosí aport a zdá se, že bude šikovná. A proč by nebyla? Má přece šikovné rodiče.

A co napsat na závěr? V příštím roce se nejvíce musím věnovat malé Demi. Musíme pilně cvičit a také se zúčastníme nějakých výstav. S Clarou mám v plánu štěňátka - vrh E. Ženicha už máme vybraného a Clárce se moc líbí, tak snad nám to vyjde a budeme se radovat z krásných štěňátek. Těším se na procházky s mojí Trixinkou, kterou moc zlobí silná artróza. Ale doma zůstat nechce, moc se těší ven. Sice kulhá, ale je stále pozitivně naladěná a ráda si hraje s Demi i Clarou. Je to moje sluníčko. Také se těším na všechny mé "psí" přátele, s kterýma dáváme "naši louku".

       Snímek 884-2  Snímek 877-2

                                      Demi s mámou Clarou                                                                              Demi s tetou Trixou

Tvorba www strnek pro chovatele, focen psu
© 2012 Apraxia Felon. Tvorba stránek pro chovatele